محمود کریم زاده

 

 

 

من محمود کریم زاده مدیر مرکز آموزش اعتماد به نفس هستم.
بخشی از فعالیت های من به شرح زیر است:
– نگارش کتاب جادوی اعتماد به نفس
– نویسنده کتاب ۱۶ اصل یادگیری سریع و آسان
– نویسنده مقالات متعدد در زمینه اعتماد به نفس و عزت نفس
– طراحی و اجرای ۲ دوره آموزشی غیرحضوری

– برگزارکننده سمینارها و کارگاههای مختلف در زمینه اعتماد به نفس، رفع خجولی و…
– مربی و مدرس اعتماد به نفس

سلام،

 

 

 

من محمود کریم زاده نویسنده کتاب جادوی اعتماد به نفسهستم. در تمام دوران کودکی‌ام از کمبود شدید اعتمادبه‌نفس رنج می‌بردم. خجالتی بودم، از اجتماعات شدیداً گریزان بودم و جرات نداشتم که احساس وجود کنم.

 مواقعی که مجبور بودم در جمعی حاضر شوم فشار زیادی به من وارد می‌شد. گهگاهی دچار لکنت می‌شدم و نمی‌توانستم که حرف‌های خودم را به‌خوبی بیان کنم.
در طول سالهای زندگی ام با اینکه خیلی باهوش بودم و مهارتهای زیادی هم داشتم ولی به خودم و توانایی‌های خودم باور نداشتم. خودم را دوست نداشتم و همیشه شرایط و افراد را مقصر زندگی خودم می دانستم و نتایج چندانی نداشتم.
واقعاً دلیلش چی بود؟
بعد از مطالعه و تحقیق زیاد در این زمینه به این نتیجه رسیدم که همه این رفتارها از کمبود یا نبود اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس من ناشی می‌شدند.

 کتابهای روانشناسی بسیار زیادی از جمله به سوی کامیابی آنتونی رابینز، بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل، مبانی موفقیت جک کنفیلد، قدرت عادت چارلز داهیک، جادوی فکر بزرگ دکتر شوارتز و صدها کتاب دیگر را مطالعه کردم. و از آنجایی که به زبان انگلیسی تسلط کامل داشتم اکثر سمینارها و کارگاههای آقای جیم ران را به زبان اصلی چندین بار مشاهده کردم و اطلاعات بسیار ارزشمندی را از آنها استخراج کردم. شخصی که به جرات می توانم بگویم بیشترین تاثیر را بر زندگیم داشته است.

من می خواستم در زندگیم بیشتر داشته باشم و بهترین توصیه ای که تابحال شنیده ام از استاد استادان جیم ران بوده است که می گوید:

اگر می خواهی بیشتر داشته باشی، بیشتر شو 

در واقع تمامی این آموزشها باعث شد که فرد خیلی خوشحالتری باشم، ارتباطاتم بسیار بهبود پیدا کند، دوستان بهتری برای خودم انتخاب کنم و منابع درآمدی جدیدی را ایجاد کنم.

بعد از این تغییرات در کارگاههای آموزشی بسیار زیادی شرکت کردم و خیلی روی عزت نفس و اعتماد به نفس خودم کار کردم و آن را بهبود بخشیدم.

با تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس خود، وارد فصل تازه ای از زندگیم شدم. و مهمترین نتیجه اش این بود که وقت خودم را ارزشمند بدانم و از آن به درستی استفاده کنم. تقویت احساس ارزشمندیم باعث شد که کاملاً در مسیر درستی در زندگیم قرار بگیرم. اهدافی را برای خودم تعریف کنم و قدم به قدم به سوی آنها گام بردارم.

بعد متوجه شدم که افراد زیادی در جامعه مان حالشان خوب نیست، بیشتر روی نقاط منفی زندگی شان متمرکز شده اند، خودشان را باور ندارند، نقش قربانی را بازی می کنند و حتی در موارد زیادی متوجه شدم که افرادی هستند به خودشان آسیب جدی می رسانند  و یا مرتکب خودکشی می شوند.

بعد به این فکر افتادم که چه عالی می شود که این آموخته های خودم را سازمان یافته و دسته بندی کنم، بعد بومی سازی کنم ( کاری کنم که دقیقاً متناسب با جامعه ایرانی باشد و به خوبی قابل اجرا باشد ) و در قالب کتاب، سمینار، کارگاههای آموزشی و مشاوره با افراد جامعه به اشتراک بگذارم.

در این مرحله متوجه شدم که درست است که خودم اطلاعات بسیار ارزشمند و سازمان یافته ای دارم ولی برای انتقال آن به یک سری دانش روشهای تدریس نوین نیاز دارم اینکه چطور سخنرانی خوب و با کیفیتی داشته باشم، چگونه آموزش بدهم که این آموزشها برای افراد کاربردی باشد و کاری کنم که آنها هم انگیزه و انرژی بالایی داشته باشند و اهداف خودشان را با سرعت بیشتری به دست بیاورند. به همین خاطر در چند دوره تخصصی استادی و سخنرانی شرکت کردم، دوره هایی که گاهاً برای من چندین ده میلیون هزینه در برداشت.

آقای آنتونی رابینز چرخه موفقیت واقعی را به شکل زیر توصیف می کند:

 

رازهای موفقیت آنتونی رابینز

 مفهوم تصویر بالا این است که تا زمانی که شاد و خوشحال و سرحال نیستید کاری را شروع نکنید چون فقط  زمانی که شاد و خوشحال هستید، انرژی زیادی دارید و وقتی انرژی زیادی دارید کیفیت کارهایتان بالا می رود و کیفت کار بالا نتایج بالا را به دنبال دارد.

نظر من این است که اعتماد به نفس پیش نیاز دستیابی به هر گونه موفقیتی اعم موفقیت شغلی، مالی، ارتباطی و… است. و بارهای بار می گویم که اگر بدون داشتن اعتماد به نفس انتظار موفقیت را داشته باشیم دقیقاً مثل این است که روی تردمیل راه برویم، یعنی به هیچ جایی نمی رسیم. دلیل اینکه بعضی از افراد شب و روز کار می کنند ولی نتایجی قابل قبولی به دست نمی آورند همین است. برای دستیابی به موفقیت در زندگی قبل از هر چیزی باید روی اعتماد به نفس و رشد فردی و شخصیت خودمان کار کنیم. همانطوری که برای رشد یک درخت قبل از هر چیزی باید روی ریشه آن کار کنیم.

 با این نگر ش توانستم به زودی تغییرات زیادی را در زندگی خودم ایجاد کنم.

 چندین سمینار و  کارگاه آموزشی برگزار کردم؛دو تا کتاب نوشتم. یکی ” کتاب الکترونیکی به نام  ۱۶ اصل یادگیری سریع و آسان _ چگونه هر مهارتی از قبیل شنا، نواختن یک آلت موسیقی، تایپ ده انگشتی و … را فقط در ۲۰ ساعت یاد بگیریم-

که اگر در گوگل سرچ کنید در سایتهای زیادی به رایگان قابل دانلود است.

   و کتاب دیگر به نام جادوی اعتماد به نفسکه یک دستورالعمل و راهنمای کاملاً علمی و کاربردی برای تقویت اعتماد به نفس است. در این کتاب تجارب شخصی و داستانهای واقعی خودم را نوشته ام تا کمک کنم افراد دیگر نیز بتوانند اعتماد به نفس خودشان را به راحتی تقویت کنند. و کتاب الکترونیکی سوم هم در راه است. که بزودی در وبسایت قرار خواهیمداد.

آقای کایل کمبل که یک کارآفرین و سرمایه گذار کانادایی است در مورد کتاب من این چنین می گوید:

اعتماد‌به‌نفس تنها فرق بین موفقیت و شکست است. از قدیم گفته‌اند که اگر شما فکر کنید می‌توانید و یا فکر کنید نمی‌توانید، در هر دو حالت حق با شماست. بدون داشتن اعتماد‌به‌نفس ما انسانها هیچوقت قادر نخواهیم بود چیزی را بسازیم و یا اختراع کنیم.

 

همچنین ادامه می دهد که اعتماد‌به‌نفس تنها عامل تمام موفقیت‌های گذشته و آینده من است زیرابدون داشتن آن من موجودی بی‌ارزش بودم که زندگی شرایط  و موقعیت‌های دلخواه خودش را به من تحمیل می‌کرد.

بدون داشتن اعتماد‌به‌نفس ما هیچ امیدی نخواهیم داشت که به سمت اهدافمان حرکت کنیم.

اعتماد‌به‌نفس تنها دلیلی است که ما قادر به زندگی کردن هستیم و داشتن آن فرصت‌های بیشماری را به روی ما می‌گشاید.

اگر شما آن را داشته باشید تمام دنیا را در دستان خودتان دارید.

کتاب جادوی اعتماد‌به‌نفس نوشته شده به وسیله دوستم آقای محمود کریم‌زاده اول به شما کمک می‌کند تا سنگ‌بنای ‌ اعتماد‌به‌نفس خودتان را پی‌ریزی کنید و سپس کمکتان می‌کند تا آن‌را به‌خوبی تقویت کنید. و با عمل به دستورالعمل‌های آن می‌توانید همیشه در اوج اعتماد‌به‌نفس باشید.

این کتاب پر از داستان‌های جذابی است که خواندن آن را برای شما آسان و لذتبخش می کند.

تلاش کنید تا نهایت استفاده را از این کتاب ببرید.

 

با یاری خداوند بزرگ، پشتکار و تلاش ادامه دار و با حمایت شما کاربران عزیز وبسایت مان، با تمام قدرت و با برگزاری سمینارها، کارگاهها و محصولات آموزشی کاملاً جدید و کاربردی در خدمت شما خواهیم بود.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی آموزش اعتماد به نفس روی دکمه زیر کلیک کنید:

[/tab]

[/tabs]

 

[tab title="کتاب های ما"]

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ است و انتشار مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است.

دوره رایگان اعتماد به نفس پولادین
فقط با انجام کارهای ساده و روزمره