گزارش برگزاری اولین کارگاه ( شخصیت پولادین ) در شهرستان مهاباد

کارگاه شخصیت پولادین 1

0

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

گزارش  برگزاری اولین کارگاه ( شخصیت پولادین ) در شهرستان مهاباد

 

” رفع خجولی، کم حرفی و کم رویی “

 

 تاریخ برگزاری:  7، 9 و 11 مرداد ماه 1396 هر روز به مدت سه ساعت ( کل دوره 9 ساعت)

برگزارکننده : محمود کریم زاده

محل برگزاری: سالن اجتماعات دانشگاه میعاد شهرستان مهاباد

ساعت برگزاری : 19-16

ظرفیت کارگاه : 35 نفر

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

موضوع کارگاه شخصیت پولادین چیست؟

 

کارگاه شخصیت پولادین با موضوعات :

رفع خجولی،

رفع ترس صحبت در جمع،

افزایش اعتماد به نفس،

کم حرفی و کم رویی،

آموزش هنر نه گفتن،

نحوه درخواست کردن،

تقویت مهارتهای ارتباطی،

کنترل ترس،

راههای مقابله با حرف مردم

و تکنیکهای کاملاً عملی و کاربردی برای ساخت یک شخصیت قدرتمند

اولین بار طی سه روز ( 9 ساعت ) در شهرستان مهاباد برگزار شد.

در جلسه اول کارگاه شخصیت پولادین چه گذشت؟

 

جلسه کارگاه در روز اول ( شنبه، 7 مرداد ماه 96 ) رأس ساعت 4 بعداز ظهر با حضور 35 نفر شرکت کننده شروع شد.

آقای کریم زاده طبق معمول قبل از شروع جلسه پیشنهاد کردند تا حضار چند حرکت نرمشی ساده را  انجام دهند تا آمادگی لازم برای حداکثر استفاده از کلاس را بدست آورند؛ زیرا جلسه در بعد از ظهر برگزار شد و تعدادی از شرکت کنندگان عزیز بخاطر کار در شیفت صبح خسته بودند. این نرمش ها باعث شد تا آن ها بتوانند آمادگی لازم را بدست آورند، خیلی پرانرژی شروع کنند و نهایت استفاده از این کارگاه را ببرند.

سپس آقای کریم زاده (برگزار کننده دوره) به معرفی خود پرداختند. ایشان نویسنده کتاب جادوی اعتماد به  نفس  و کتاب الکترونیکی 16 اصل یادگیری سریع و آسان  هستند و هم اکنون به عنوان مدرس و مربی اعتماد به نفس و رشد فردی مشغول به فعالیت هستند.

شرط اصلی مفید واقع شدن کارگاه شخصیت پولادین چیست؟

ایشان در ادامه تاکید کردند که داوطلبان برای گرفتن حداکثر نتیجه از این دوره، لازم است به مربی خود اعتماد کامل  و صدرصد داشته باشند و تمارینی که گفته می شود را حتما انجام دهند. زیرا ایشان در این مورد تحقیق کرده اند و به آنچه آموزش می دهند ایمان کامل  دارند و به قول خودشان 90% مطالبی را که در کارگاه عنوان می کنند خودشان کامل در زندگی خودشان به کار گرفته اند. در واقع  اگر بخواهیم فقط دانسته ها و اطلاعات خودمان را اضافه  کنیم و در عمل کاری انجام ندهیم، قطعاً پیشرفتی را نیز حاصل نخواهیم کرد.  پس لازمه ی هر پیشرفتی در زندگی عمل به آموخته هایمان است.

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

متد استفاده شده در کارگاه شخصیت پولادین چی بود؟

 

در کارگاه قوانینی تعیین شد تا آموزش ها در چهارچوبی درست ارائه شوند و شرکت کنندگان نهایت همراهی را با آقای کریم زاده را داشته باشند.

آقای کریم زاده اظهار داشتند که متد ایشان برای رفع خجولی، متد مربی جکی جان است و از آن برای آموزش خود استفاده خواهند کرد.

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

داوطلبان موارد خجالتی بودن خود را روی برگه های کاغذی نوشتند و متعهد شدند تا پایان دوره برای رفع آن ها نهایت تلاش خود را با همراهی آقای کریم زاده انجام خواهند داد. داوطلبان تعهد خود را امضا کردند تا هیچ بهانه ای مانع آن ها برای رهایی از خجالتی،کم حرفی و کم رویی شان نشود.

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

یک نکته بسیار مهم در دوره رفع خجولی، کم حرفی و کم رویی در کارگاه شخصیت پولادین

 

آقای  کریم زاده  ویژگی های افراد خجالتی را بیان کردند . زیرا خجالتی بودن برای هر کس می تواند در موردی خاص باشد و همه ی افراد به  یک اندازه خجول نباشند. اکثر افراد رفتار متضاد خجولی را پررویی می دانند؛

 اما آیا واقعاً پررویی در مقابل خجالتی بودن قرار دارد؟ 

در جلسه ی اول این کارگاه در این مورد بحث شد که پررویی خود ریشه در خجالتی دارد و تعادل برقرار کردن بین خجولی و پررویی، یعنی داشتن رفتاری قاطع و محترمانه و دوست داشتنی هدف برگزاری این کارگاه است.

خجولی چه آسیبهای به ما وارد می کند؟

 

همه ی افراد خجالتی بدون استثنا، از خجالتی بودن خود ضررهای زیادی را متحمل شده اند. انواع ضرر های بارز ناشی از خجالتی بودن بیان شدند و همگی افراد حاضر آن ها را به نحوی تجربه کرده بودند؛ از جمله: دیده نشدن توانمندی ها، نگرفتن حق خود، اعصاب خوردی زیاد، نداشتن توانایی نه گفتن، ضعف در مهارتهای ارتباطی،  و …

سپس داوطلبان اولین تمرین جلسه را به کمک آقای کریم زاده در محیط آزمایشی سالن برگزاری کارگاه انجام دادند.

کارگاه ((شخصیت پولادین)) 1

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

پایه رفع خجولی و داشتن شخصیت پولادین چیست؟

 

بعد از انجام اولین تمرین که حتی در محیط آزمایشی هم انجام آن برای تعدادی از افراد بسیار سخت بود، آقای کریم زاده بحث دیگری با عنوان عزت نفس را باز کردند. که پیش نیازی مهم برای داشتن یک شخصیت پولادین است.

عزت نفس در واقع ارزشمند دانستن خود است و اولین عاملی است که افراد را ترغیب می کند تا برای پیشرفت خود به آموزش روی بیاورند. اگر فردی عزت نفس بالایی نداشته باشد می گوید آموزش را می خواهم چکار؟ و یا برای چی باید خجالتی بودن خودم را درمان کنم؟

عدم داشتن عزت نفس یعنی قبول کردن شکست و بی ارزش دانستن خود. شخصی که عزت نفس پایینی دارد هیچ تمایلی به رفع خجالتی بودن و داشتن یک شخصیت پولادین ندارد.

در جریان مسائلی که در زندگی هر فردی پیش می آید ممکن است عزت نفس افراد خدشه دار شود. در کارگاه تمارین و راهکارهای کاملاً عملی برای تقویت عزت نفس بیان شد تا افراد بتوانند عزت نفس خود را تقویت کرده و از نو بسازند.

در ادامه، آقای کریم زاده بسیار ماهرانه چرخه ی خجولی و عزت نفس را ارائه کردند که هر دوی این ها رابطه ی مستقیمی با اعمال و کارهایی دارد که هر فرد بطور روزانه انجام می دهد.

سپس  ویدئویی را پخش کردند که اولین تمرین رفع خجولی خود را در آن به انجام رسانده بودند و موانع ذهنی خود را به کمک آن شکسته بودند.

جلسه دوم کارگاه شخصیت پولادین

جلسه در روز دوم برگزاری کارگاه (دوشنبه، 9 مرداد ماه 96) رأس ساعت 4 بعداز ظهر شروع شد.

در جلسه دوم کارگاه، بحث جدیدی با عنوان مسیر عصبی ارائه شد. مسیر عصبی حلقه گم شده در یادگیری هر مهارتی است و در واقع با  آگاه شدن از مسیر عصبی و مکانیزم آن یاد می گیریم که چگونه هر مهارتی از جمله خجالتی نبودن برای همیشه را یاد بگیریم. چون اگر ازآن آگاه نباشیم به احتمال زیاد خجالتی بودن ما فقط به صورت موقت درمان می شود.

در این کارگاه یاد می گیریم که چگونه خجالتی ، کم حرفی و کمرویی خودمان را برای همیشه درمان کنیم. در جلسه اول کارگاه شخصیت پولادین، راه های ساخت یک مسیر عصبی قدرتمند به صورت کامل آموزش داده شد.

به عنوان یک انسان تا چه حد  با حق و حقوق آشنا هستیم؟

 

این سوالی بود که توسط آقای کریم زاده از افراد حاضر در جلسه پرسیده شد و هیچکدام جواب درستی برای آن نداشتند. در واقع مورد احترام قرار گرفتن، در اولویت قرار دادن خواسته های خود، داشتن حق اشتباه، حق انتخاب و … حق هر انسانی است که اگر تا به امروز  خیلی از ما از آن غافل بوده ایم ،  ولی مِن بَعد باید توجه ویژه به آنها داشته باشیم .

موارد مطرح شده در کارگاه شخصیت پولادین

 

در مورد قدرت تصویرسازی ذهنی مطالب بسیار مفیدی ارائه شد و تمرینی نیز به همین منظور در نظر گرفته شد تا افراد انجام دهند.

آقای کریم زاده از مضرات کمال گرایی گفتند. افراد کمال گرا هرگز کار مورد نظرشان را شروع نمی کنند زیرا معتقدند که همه چیز باید سر جای خود باشد و همه مردم آنها را بپذیرند تا کارشان را شروع کنند .

راهکارهای بسیار کاربردی برای مقابله با حرف مردم در کارگاه شخصیت پولادین

 

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

در جامعه ی ما افراد زیادی تحت تاثیر گفته های دیگران قرار دارند و همین باعث شده  است تا نتوانند زندگی دلخواه خود را خلق کنند و برای خود زندگی کنند . این رفتار نیز ریشه در خجالتی بودن افراد دارد. و اما در جلسه دوم کارگاه، 3 راهکار بسیار قدرتمند و کاملاً کاربردی  برای مقابله با حرف مردم توسط آقای کریم زاده به شرکت کنندگان آموزش داده شد که باعث خوشحالی بیش از حدشان شد و تمارینی نیز در نظر گرفته شد .

 

جلسه سوم کارگاه شخصیت پولادین

 

جلسه در روز سوم برگزاری کارگاه (11 مرداد ماه 96) رأس ساعت 4 بعداز ظهر شروع شد.

روش کنترل ترس در کارگاه شخصیت پولادین

 

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

 

ترس از موقعیت جدید در هر انسانی وجود دارد . اما در بعضی از افراد ترس های فوبیایی و در واقع بدون پایه وجود دارد که مانع پرداختن آن ها به کارهای مورد نظرشان می شود. در واقع ترس قابل درمان نیست، اما می شود که کاملاً آن را کنترل کرد.

 

ابراز نکردن احساسات ریشه در خجالتی بودن افراد دارد.

در ادامه ی جلسه سوم کارگاه، آقای کریم زاده به ابراز نکردن احساسات و صدمات ناشی از آن پرداختند. بسیاری از افراد نمی توانند احساس درونی خود نسبت به اطرافیانشان را بروز دهند. بخصوص احساس محبت به نزدیکان.

تعدادی از افرادی در کارگاه حضور داشتند که در تمام عمر حتی یکبار پدر و مادر خود را در آغوش نگرفته بودند. در جلسه سوم کارگاه، راهکارهایی سودمند برای ابراز احساسات به درستی ارائه شد.

تمارین تقویت صدا در کارگاه شخصیت پولادین

 

در بسیاری از مواقع به خاطر صدای ضعیف ما را جدی نمی گیرند. صدای ضعیف ریشه در خجالتی بودن دارد. در این قسمت از کارگاه تمارینی  بسیار مفید و کاربردی برای داشتن صدای قدرتمند و کم نیاوردن تنفس معرفی شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

آموزش هنر نه گفتن اصولی در کارگاه شخصیت پولادین

 

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

در بسیاری از موقعیت ها، افراد بخاطر عدم توانایی نه گفتن، ضررهای بسیاری را متحمل شده اند. آقای کریم زاده اصول و روش درست نه گفتن را معرفی کردند که در روش ما نه را به گونه ای می گوییم که درد کمتری داشته باشد و طرف مقابل ما کمتر ناراحت شود و یا حتی اگر ناراحت شود از طرف ما نباشد.

همچنین راهکارهایی را رهایی از احساس گناه بعد از نه گفتن آموزش داده شد.

در واقع نه گفتن یک هنر است و با فراگیری روش درست استفاده از آن همیشه می توانیم در مواجهه با موقعیت نامناسب و درخواستهای غیرمعقول و غیرمنطقی  از آن استفاده کنیم و نتایج مورد انتظار را به دست بیاوریم.

ضمناً این روش  این هنر را باید به فرزندانمان نیز بیاموزیم. طبق تحقیقات اکثر افرادی که معتاد شده اند این مهارت را بلد نبوده اند و این واقعاً دردناک است. با آموزش این هنر می توانیم خیلی راحت خودمان را از خیلی از دردها و رنج ها رها کنیم.

آخر کارگاه رفع خجالتی و ساخت یک شخصیت پولادین

 

در آخر جلسه سوم کارگاه، آقای کریم زاده تولد دوباره شرکت کنندگان را به ایشان تبریک گفتند. زیرا انجام تمارین در طی این چند روز حال بسیاری از افراد را خوب کرده بود و بیشتر موراد خجالتی آن ها رفع شده بود

تمارین تا یک ماه بعد از برگزاری کارگاه با راهنمایی و همراهی آقای کریم زاده همچنان در خارج از محیط  کارگاه ادامه خواهد داشت.

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

پیگیری یک ماهه بعد از شرکت در کارگاه شخصیت پولادین

از آنجایی که خجالتی بودن از بچگی و در طی سالهای زندگی در ما شکل گرفته است، نباید انتظار داشته باشیم که فوری و در عرض دو سه روز و یا خواندن یک کتاب خاص رفع شود. درست است که این موارد می توانند کمک کننده باشند ولی قادر نیستند که خجولی و کم حرفی و کمرویی را کامل و 100% درمان کنند.

یکی از مزایای بسیار مهم شرکت در این کارگاه قدرتمند این است که افراد تا یک ماه در یک گروه در تلگرام قرار می گیرند و مرتب آموزشها و تمارین تکمیلی برای آنها در گروه قرار می گیرد.

ما خجولی، کم حرفی و کمرویی را کامل و 100% درمان (  تراپی ) خواهیم کرد.

سرویس بسیار ویژه و متفاوت در کارگاه شخصیت پولادین

آقای کریم زاده تعهد دادند که اگر کسی از افراد انجام تمارین رفع خجالتی برایش سخت است حاضر است طبق هماهنگی قبلی خودشان شخص را در یک موقعیت خاص همراهی کنند تا تمرین مربوطه را انجام دهد و به جرات می توانیم بگوییم که این سرویس ویژه در کشور ما وجود ندارد.

ما این کارگاه را با مشقت بسیار زیاد ولی با عشق طراحی کردیم و مطمئن هستیم که شرکت در این کارگاه که طبق آخرین تحقیقات علمی دنیا طراحی شده است برای هر شخصی کاملاً ضروری و لازم است. مخصوصاً شخصی که جویای موفقیت است و می خواهد در زندگی راحت تر به اهدافش برسد و رشد و پیشرفت بالایی را در کار خود تجربه کند.

گزارش این کارگاه قدرتمند را با این گفته بسیار زیبا از جیم ران به پایان می رسانم که می گوید:

وقتی تو تغییر می کنی همه چیز تغییر می کند.

 

خدا را شکر که تعهد یک ماهه ای که به شرکت کنندگان داده بودیم به خوبی اجرا کردیم و تقریباً تمامی شرکت کنندگان از نتایجی که در این ماه گرفته بودند کاملاً راضی بودند. در ذیل تعدادی از نظرات صوتی شرکت کنندگان را می توانید بشنوید.

 

آقای احمدی آذر

آقای عبدالهی

 

خانم خضری

 

رزا

رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی
 رفع خجالتی، کم حرفی و کم رویی

 

گزارش سمینار های برگزارش شده

مقالات اعتماد به نفس

مقالات عزت نفس

 

 

شاید این مطالب رو هم دوست داشته باشید! تمام مطالب

نظر شما چیه؟

مطمئن باشید که نظر شما با دقت، مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود.

از شما متشکریم که با نظرات خود به ما انرژی لازم برای ادامه مسیر را می دهید.